Program dla szkół

jesień 2015/wiosna 2016

Prowadzący: Maciej Prykowski, Warszawska Szkoła Filmowa, Ewa Szczepanowska, Maciek Prykowski, Grzegorz Wroblewski

Jeżeli jesteś opiekunem grupy szkolnej i chcesz ze swoimi uczniami wziąć udział w kursie dla szkół, zgłoś się:

Opis kursu

Program pilotażowy platformy internetowej Szkoła Filmowa Online adresowany do nauczycieli i uczniów z zaproszonych szkół ponadpodstawowych. W trakcie kursu uczestnicy będą opanowywać podstawowe zagadnienia związane z pracą filmowców. Na zakończenie każda z grup przygotowuje i kręci własną scenę.

Wymagania

Do korzystania z platformy Szkoła Filmowa Online wymagany jest komputer z łączem internetowym, umożliwiającym oglądanie filmów online.

Do realizacji zadań kursowych uczestnicy będą potrzebować:

- kamery (lub innego urządzenia rejestrującego obraz: aparatu fotograficznego, tabletu, itd.)- komputera z programem montażowym do samodzielnej obróbki i montażu materiałów

Akceptowane formaty: pliki wideo - MP4, pliki obrazów (zdjęcia, rysunki) - PNG, JPG, GIF, dokumenty - RTF, DOC, DOCX, PDF.

Przydatne linki:
- program do konwersji plików wideo na format MP4

Przebieg kursu

Kurs rozpoczyna się w pierwszych dniach października 2015 roku.

Kompozycja

Ćwiczymy opanowanie podstawowych zasad kompozycyjnych.

Plany filmowe

Ćwiczymy znajomość planów filmowych.

Światło

Ćwiczenie na wykorzystanie światła.

Pomysł na własny film

Wymyślamy, co będziemy kręcić.

Kontrplany

Ćwiczenie na zrozumienie zasady zgodności kierunków.

Przygotowania

Przygotowujemy plan przyszłego filmu

Oglądamy i oceniamy gotowe filmy

Podsumowanie kursu pilotażowego.