Nauczyciel Liceum wystąpił w filmie historycznym

Nauczyciel Zespołu Szkół Filmowych przy Warszawskiej Szkole Filmowej odegrał jednego z najważniejszych Mistrzów Zakonu Krzyżackiego. Łukasz Sip wystąpił w roli Hermana von Salza w produkcji historycznej "Habit i zbroja". Narratorem filmu jest wybitny aktor hollywoodzki, reżyser, producent oraz kompozytor Stacy Keach. - Zakon NMP Domu Niemieckiego powstał w XIII w. w Palestynie, by nawracać i leczyć. Po klęsce wypraw krzyżowych osiada na rubieżach Mazowsza, zaproszony do obrony księstwa przed poganami. Płoną wioski Prusów i padają święte dęby. Zakon tworzy państwo: perfekcyjne, bogate, atrakcyjne. Safari na litewskich pogan przyciągają kwiat rycerstwa z Europy. Ale Krzyżacy chcą więcej - czytamy w zapowiedzi filmu. Reżyserem produkcji jest Paweł Pitera, autor m.in. filmu „Świadectwo” i serialu „Tajemnice Watykanu”.

W lipcu 2016 roku ekipa „Habitu i zbroi” pojawiła się na polach Grunwaldu, aby realizować zdjęcia z ekipą rekonstruktorów. Rekonstruktorzy byli filmowani na zielonym tle. W postprodukcji zostaną zmultiplikowani. – To nie jest film tylko o krzyżakach, ale również o grupach rekonstrukcyjnych, o ich miłości do historii – komentuje Dorota Roszkowska, producent filmu.

Łukasz Sip jest Nauczycielem Szermierki w Zespole Szkół Filmowych. Prezentowane zdjęcia pochodzą z jego prywatnego archiwum.