"Nigdy nie dajce się szantażować"

Gościem Liceum Filmowego był płk. rez. inż. Andrzej Sąsiadek, oficer służb specjalnych wywiadu i kontrwywiadu polskiego. W swojej zawodowej karierze był m.in. funkcjonariuszem Urzędu Ochrony Państwa oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Pracował w wydziale technicznym, którego specjalnością były, jak mówił podczas swojego wykładu-  działania typu: „wejść, otworzyć, uzyskać dokumentację, wyjść. Oczywiście bezszelestnie, nieniszcząco, aby pozostawić po sobie jak najmniej śladów, a najlepiej wcale”.
Podczas spotkania z uczniami udzielił kilku porad, jak należy się zachowywać, aby nie wpaść w niepotrzebne tarapaty.

- Będę was namawiał do jednej, najważniejszej rzeczy- mówił podczas swoich zajęć – Pamiętajcie, każdemu zawsze może się przytrafić coś, czego później mógłby się wstydzić. Jednak zawsze najlepiej od razu się do tego przyznać, niż dać się potem szantażować.

Opowiadał m.in. o: bezpieczeństwie podczas wyjazdów zagranicznych i delegacji, metodach pozyskiwania informatorów, znajdowaniu się pod obserwacją, zabezpieczaniu dokumentów i danych, tajnych przeszukaniach, organizacji grup przestępczych i ich sposobach na werbowanie ludzi. Przedstawił metody zachowywania czujności i  unikania niebezpiecznych sytuacji. Uczniowie miele także niecodzienną możliwość zapoznania się z profesjonalnym sprzętem szpiegowskim.