"Obywatel 2016" w 15. rocznicę śmierci Artysty

Warszawska Szkoła Filmowa zaprasza na wieczór specjalny poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu zorganizowany w 15. rocznicę śmierci Artysty. - 22 grudnia 2001 roku w wieku zaledwie 44 lat zmarł Grzegorz Ciechowski, wybitny muzyk, kompozytor, autor tekstów, lider i wokalista grupy Republika, ikona swojego pokolenia. W tym szczególnym dniu pragniemy przypomnieć sylwetkę i bogatą twórczość autora projektu Obywatel GC. Ciechowski miał niezaprzeczalny wpływ na kondycję kultury muzycznej w Polsce, a poprzez swoje teksty, muzykę i kreacje sceniczne inspirował kolejne pokolenia fanów - czytamy. Zapraszamy 20 grudnia, godz. 18.00-22.00 do Warszawskiej Szkoły Filmowej i Kina Elektronik, ul. Zajączka 7, Warszawa. Wstęp wolny.

Dołącz do wydarzenia!

Program wieczoru:

– projekcja filmu w reż. Janusza Kijowskiego „Stan strachu“ (121 min.) z muzyką Grzegorza Ciechowskiego (kino Elektronik, godz. 18.00)

– prezentacja albumu fotografii „Ciechowski – Świetlik“ połączona  z pokazem slajdów (sala kinowa 1, Warszawska Szkoła Filmowa, godz. 20.00-21.00)

– warszawska premiera książki „Republika – Nieustanne tango“ autorstwa Leszka Gnoińskiego (patio Warszawskiej Szkoły Filmowej, godz. 20.00-21.00)

– pokaz teledysków Republiki i Obywatela G.C. (patio Warszawskiej Szkoły Filmowej, godz. 20.00-21.00)

– wystawa Małgorzaty Potockiej „Pamiątki **cdn“ (patio Warszawskiej Szkoły Filmowej, godz. 20.00-21.00)

– koncert Jacka Bończyka i Zbigniewa Krzywańskiego „Czarno–białe ślady“ (kino Elektronik, godz. 21.00)