Tworzysz gry? Tego jeszcze nie było!

Warszawska Szkoła Filmowa wręczy nagrodę dla najlepszych twórców gier wideo. Ideą branżowej gali GAME JAM AWARDS 2016 jest docenienie najbardziej kreatywnych i innowacyjnych zespołów, startujących w krajowych edycjach imprezy o charakterze game jam*. GAME JAM AWARDS doceni grupy, w których kluczem do sukcesu jest pasja i współpraca producenta, programistów, grafików i twórców muzyki. Najlepsi młodzi twórcy otrzymają profesjonalne komputery do tworzenia gier wideo.

Patronat honorowy nad Galą GAME JAM AWARDS 2016 objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Podczas wydarzenia Warszawskiej Szkoły Filmowej, którego celem jest promocja młodych twórców gier wideo, Wicepremier Jarosław Gowin ogłosi wyniki pierwszego konkursu GameINN realizowanego w ramach Programu Inteligentny Rozwój oraz wręczy dyplomy dla beneficjentów konkursu reprezentujących najwyżej ocenione projekty.

ZGŁOŚ SIĘ!

Jesteś twórcą gier wideo? Wygrałeś game jam w 2016 roku? Zgłoś się już dziś. Kapituła ogólnopolskiego Plebiscytu na najlepszą grę wideo (stworzoną podczas imprezy o charakterze game jam) zaprasza wszystkich Laureatów** imprez organizowanych w Polsce.

KROK 1. Wyślij maila na adres: gamejam@szkolafilmowa.pl
KROK 2. Podaj nazwę Teamu, tytuł Gry i nazwiska Twórców
KROK 3. Podeślij działającego builda gry i filmik z gry (online)
KROK 4. Bądź na Gali GAME JAM AWARDS i wygraj nagrody!

BRANŻA

Gala GAME JAM AWARDS 2016 odbędzie się na terenie Warszawskiej Szkoły Filmowej i pierwszego Liceum Kreacji Gier Wideo w Polsce. Wśród Gości wydarzenia pojawią się przedstawiciele krajowych studiów produkcyjnych, których gry wideo biją rekordy popularności w ilości sprzedanych egzemplarzy. GAME JAM AWARDS to także spotkanie niezależnych twórców gier, którzy działają na własną rękę.

NAGRODA

Statuetka GAME JAM AWARDS zostanie przyznana po raz pierwszy. Twórcy najlepszej gry wideo otrzymają profesjonalne komputery do tworzenia gier wideo. W Jury zasiądą m.in.:

Maciej Szcześnik - Projektant gier wideo w CD Projekt RED, 11 bit studio, obecnie indie game developer. Grafik, programista, reżyser i koordynator sesji motion capture. Współtwórca wszystkich części wielokrotnie nagradzanej gry „Wiedźmin”. Autor podręcznika animacji w Unity 5.x.

Artur Maksara - Producent, jeden z twórców studia Flying Wild Hog oraz ojców sukcesu polskiej gry Shadow Warrior 2. Wieloletni tester gier. Członek Fundacji Indie Games Poland.

Maciej Miąsik - Producent gier wideo, projektant, programista, sound designer. Od ponad 20 lat w branży. Współautor kultowego Electro Body, oraz wielu znanych tytułów: Fire Fight (pierwsza polska gra wydana przez Electronic Arts), serii gier przygodowych Schizm, oraz pierwszego Wiedźmina.

Robert Łapiński - Wydawca magazynu Pixel, organizator corocznych imprez Pixel Heaven i VR Warsaw Day. Prowadzi firmę Idea Ahead, zajmującą się dostarczaniem informacji b2b dla wybranych sektorów gospodarki, organizacją konferencji i targów branżowych. Od ponad 30 lat pasjonat gier wideo, komiksów i gier planszowych.

WIDOWNIA

Gala GAME JAM AWARDS będzie otwartym wydarzeniem dla wszystkich miłośników gier wideo oraz nowych technologii. Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny. Warszawska Szkoła Filmowa zaprosiła wystawców, którzy przy okazji Gali GAME JAM AWARDS zaprezentują zastosowanie gier w rozrywce, biznesie, nauce i w kulturze. Każdy będzie mógł osobiście przetestować najnowszą technologię.

TERMIN

Gala GAME JAM AWARDS odbędzie się 14 grudnia o godz. 10:00 w Warszawskiej Szkole Filmowej, ul. Generała Zajączka 7, 01-518 Warszawa. Galę rozdania nagród poprzedzi prezentacja fragmentów najlepszych gier wideo, które powstały podczas imprez o charakterze game jam w 2016 roku. Wydarzenie ma na celu nagłośnienie najbardziej innowacyjnych projektów dla miłośników i twórców gier wideo.

Patronat medialny: PIXEL Magazine

Game jam - Rodzaj konkursu dla twórców gier wideo, zebranie w jednym czasie projektantów gier, a także programistów, grafików i twórców muzyki. Przedział czasowy na wykonanie projektu na zadany temat wynosi zazwyczaj od 24 do 72 godzin.

** Laureat - Team, który podczas imprezy o charakterze game jam został nagrodzony przynajmniej w jednej, oficjalnej kategorii danego Konkursu (np. zdobył Nagrodę Główną, Nagrodę Publiczności, Nagrodę za grafikę itp.)

Gry Laureatów można zgłaszać do 12 grudnia, do godz. 12:00. (Regulamin)