Konferencja "Mastering the Game"

Warszawska Szkoła Filmowa została Partnerem Edukacyjnym Konferencji Mastering the Game. Jesteś Studentem lub Licealistą? Poznaj prawne oraz handlowe aspekty związane z branżą rozrywki elektronicznej. Konferencja to kolejna inicjatywa Warszawskiej Szkoły Filmowej i pierwszego w Polsce Liceum Kreacji Gier Wideo, która wpisuje się program edukacyjny skierowany na produkcję i zastosowanie rzeczywistości wirtualnej w rozrywce, sztuce, nauce i biznesie. Tym razem nacisk zostanie położony na zawiłości podatkowe, a także zapisy prawne, jakie obowiązują twórców i producentów gier wideo w poszczególnych częściach świata, ze szczególnym uwzględnieniem rynku azjatyckiego. W kontekście europejskim, początkujący Twórcy gier wideo poznają aktualne narzędzia podatkowe, które ułatwiają firmom start na globalnym rynku.

Wydarzenie ma na celu omówienie sposobów zwiększenia konkurencyjności i potencjału innowacyjnego polskich deweloperów gier wideo - podkreśla Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się debata pod tytułem "Video game regulation - protection of minors", w której jednym z panelistów będzie Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej i długoletni Twórca gier wideo Maciej Miąsik.

Kliknij, aby pobrać cały program Konferencji!

Podczas konferencji Mastering the Game przedstawione zostaną też najnowsze badania dotyczące rynku gier wideo w Polsce oraz katalog polskiego game dev’u ukazujący prężnie rozwijający się lokalny rynek gier.  Twórcy gier mogą liczyć na podpowiedź, gdzie starać się o dotację na rozwój własnego biznesu. Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 listopada w Centrum Kreatywności Targowa 56 w Warszawie. Zapraszamy!

Chcesz wziąć udział w Wydarzeniu?

Zarejestruj się już dziś!