Nauczyciele w roli Uczniów - z pasji do filmu

- Jestem pewien, że nauczymy Was języka filmu oraz narzędzi, jakie są konieczne w procesie produkcji filmowej. To ważne, bo musicie potem przekazać tę wiedzę swoim uczniom. Liczę, że zainspirujecie młodych ludzi do tworzenia filmów - powiedział Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej do Nauczycieli z całej Polski, którzy wzięli udział w Inauguracji nowego projektu edukacyjnego START!. - Już dziś przygotujcie się na to, że zaliczeniem naszego kursu będzie realizacja filmu. Być może będziecie go wykonywać wraz z Uczniami z Waszych szkół, dla których także mamy szeroką ofertę edukacyjną - dodał Maciej Ślesicki.

Program warsztatów przewiduje łącznie osiem zjazdów weekendowych, podczas których nauczyciele będą kształcić się pod opieką profesjonalistów, czynnych zawodowo filmowców, Wykładowców Warszawskiej Szkoły Filmowej. Bezpłatne warsztaty START! skierowane są do nauczycieli szkół ponadpodstawowych z całej Polski i głównym ich celem jest przygotowanie kadry pedagogicznej do aktywnego działania w zakresie szerzenia edukacji kulturalnej.

Intensywne warsztaty zapewnią nauczycielom profesjonalną wiedzę i praktyczne umiejętności związane z realizacją utworu filmowego i spektaklu teatralnego, a także staną się źródłem inspiracji niezbędnej do animowania wydarzeń kulturalnych oraz pobudzania młodych ludzi do działania.