Michał Urbaniak w gronie naszych Wykładowców

- Chcę nauczyć języka, w jakim dogadują się Kompozytorzy muzyki z Reżyserami. Rola tych pierwszych jest bardzo ważna w procesie produkcji filmowej - powiedział Michał Urbaniak. Polski muzyk jazzowy, kompozytor i aranżer, grający głównie na skrzypcach i saksofonie, rozpoczął serię wykładów dla Studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej. Michał Urbaniak od kilku lat prowadzi prestiżowe warsztaty Urbanator Days, na których goszczą wybitni muzycy z całego świata oraz początkujący Twórcy. Kompozytor przyznaje, że przygoda z Warszawską Szkołą Filmową zapowiada się wyjątkowo.

- Chciałem rozmawiać z młodymi Reżyserami, bo wydaje mi się, że mam im sporo do powiedzenia. Nie mam doświadczenia w nauczaniu akademickim, ale chętnie podzielę się swoją praktyczną wiedzą. To nie jest typowe szkolenie. Stawiam na wymianę myśli - zaznacza. Pierwsze zajęcia poświęcone były m.in. teorii powstania dźwięku. Podczas wykładu zaprezentowano też szereg filmów, gdzie zdaniem Urbaniaka, zastosowanie muzyki było twórcze, wśród nich "Whiplash".