Nasz Absolwent na Festiwalu Kina Białoruskiego

Warszawska Szkoła Filmowa i Kino Elektronik zapraszają na Bulbamovie. Jest to festiwal kina białoruskiego, który narodził się w 2011 roku w Warszawie. Do 2014 roku jedyny festiwal na świecie mający w swoim programie konkurs filmów białoruskich.

- Paroletnia praca zespołu Bulbamovie zaowocowała wybuchem mody na robienie i oglądanie kina niezależnego na Białorusi. Korzystając z panującej obecnie odwilży w kraju Baćki, przenieśliśmy festiwal do Mińska. W Warszawie, kolebce nowego kina białoruskiego prezentujemy najnowsze niezależne produkcje z Białorusi, a także zwycięzców tegorocznego konkursu, czyli laureatów "Złotych Bulb" w 3 kategoriach: fabuła, dokument i animacja. Tegoroczne hasło festiwalu to: "Idź i patrz" - czytamy w treści zaproszenia Organizatorów.

VI Festiwal Kina Białoruskiego BULBAMOVIE 2016

23 października 2016; kino Elektronik

PROGRAM:

18.00 - "Chronotop. Tanatos i Eros"

„Tanatos i Eros” to kontynuacja projektu „Chronotop” o współczesnej mitologii białoruskiej. 5 etiud, których motywem przewodnim jest śmierć i miłość. Autorzy: Aliaksandr Debaluk, Helena Jasinskaja, Janusz Gawryluk, Waleryja Teleszeuskaja, Paweł Niedźwiedź, kurator projektu Andrei Kudzinienka, 44 min. 2016 r. Białoruś. (polska premiera)

po projekcji panel dyskusyjny:

Andrei Rasiński - białoruski krytyk filmowy

Aliaksandr Debaluk - reżyser (współautor projektu Chronotop)

Janusz Gawryluk - organizator Bulbamovie, współautor projektu Chronotop

Egor Efimov - operator filmowy (absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej)

19.30 - 3 filmy zwycięzców konkursu Bulbamovie 2016 r.

- fabuła - "Złota Bulba 2016"
- dokument - "Złota Bulba 2016"
- animacja - "Złota Bulba 2016"

21.00 koncert zespołu NO LOGO

No Logo to alternatywna kapela reggae pochodząca z Sejn. Gra muzykę wywodzącą się z ich serc, a serca mają różne. Teksty opisują spojrzenie na świat z perspektywy dwudziestokilkuletnich wolnych ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i dobrze odnajdują się w dzisiejszej rzeczywistości. Kapela istnieje już od 9 lat i na koncertach daje mnóstwo pozytywnej energii. Do tej pory zarejestrowanych jest kilka utworów w postaci płytki demo. W jednym z nich (Hańczy) głosu i serca użyczyła Maria Sadowska.

Bilety na projekcje w cenie 4 zł, na koncert - 10 zł do nabycia w kasie kina Elektronik oraz on-line. Kasa kina czynna codziennie od godz. 16:00, ul. Generała Zajączka 7, 01-518 Warszawa