Film dyplomowy z szansą na Oskara - "Niewidzialne"

Produkcja Warszawskiej Szkoły Filmowej z szansą na Oskara. Już wkrótce zostaną ogłoszone nominacje do tej prestiżowej nagrody. Obecnie członkowie Akademii Filmowej głosują na filmy, które znajdą się na tzw. shortliście. Absolwentka Reżyserii Zofia Pręgowska wywalczyła swoją szansę już w 2015 roku, kiedy zdobyła Nagrodę Jury w kategorii Dokumentu Krótkometrażowego na New Orleans Film Festival w USA. „Niewidzialne” otrzymało wtedy nagrodę kwalifikującą do ubiegania się o nominację do nagrody Akademii Filmowej.

Etiuda „Niewidzialne” jest debiutem dokumentalnym Zofii Pręgowskiej. Film miał międzynarodową premierę na festiwalu IDFA w Amsterdamie i był wielokrotnie nagradzany na festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. na International Documentary and Anthropology Festival w Parnu, gdzie zdobył nagrodę dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego. - Bohaterką jest niewidoma poetka pani Krystyna. Akcja rozgrywa się w maluteńkim warszawskim mieszkanku, którego starsza pani, z racji swojego stanu zdrowia, nie jest w stanie już samodzielnie opuszczać. Zdana na innych, nieustannie komentuje otaczający ją świat pisząc poezję - czytamy. Trzymamy kciuki!

CZAS TRWANIA: 22'

Special Mention

All Shorts Irvington Film FestivalIrvington, New York United States
Special Mention