Ślesicki i Majorek z nagrodą w Los Angeles

Tomek Ślesicki i Monika Majorek zdobyli nagrodę za debiut muzyczny na Polish Film Festival w Los Angeles. Jury było pod wrażeniem ścieżki dźwiękowej do filmu "Pierwsze". - I'm really sorry I couldn't be there myself but I'm pretty sure that the award is in good hands (director's, to be precise). I'd like to thank everybody involved, as I honestly feel that this award belongs to all of us - napisał Ślesicki, który oprócz muzyki, odpowiedzialny był także za zdjęcia do zwycięskiego filmu.

"Pierwsze" w reżyserii Moniki Majorek opowiada o pierwszej radości i pierwszym rozczarowaniu jedenastoletniego Małego, który w czasie wakacji przyjeżdża z ojcem do dziadka na Ukrainę. - To film o odkrywaniu relacji między światem dorosłych a światem dzieci - tłumaczyła Majorek, która aktualnie przebywa w Los Angeles i osobiście odebrała nagrodę w kategorii Film Score Debut. Gratulujemy!

Podczas 17. edycji Polish Film Festival, oprócz filmu "Pierwsze", zaprezentowano jeszcze dwie produkcje Warszawskiej Szkoły Filmowej. Kapituła deceniła filmy "Inka" i "Toast". W ramach wyróżnienia do Los Angeles zaproszono dwoje Reżyserów - Monikę Majorek i Filipa Hilleslanda. Festiwal potrwa do 20 października.