Ekstremalna wyprawa naszego młodego Reżysera

Młody Reżyser Dawid Wiktorowski, zdobywca nagrody w zeszłorocznej edycji projektu 48 Hours Film Project Warsaw oraz finalista konkursu Papaya Young Directors, przygotowuje się do realizacji wyjątkowo ekstremalnego filmu dyplomowego. - Od 15 listopada do 21 grudnia towarzyszę załodze Selma Expeditions w pięciotygodniowej wyprawie w rejonach Antarktydy. Wypływamy z Ushuaia (południowa Argentyna), opływamy przylądek Horn, dziesięć dni spędzamy na Georgii Południowej (wyspie oddalonej od kontynentu o dwa tysiące kilometrów) i wracamy z powrotem do Ushuaia - opisuje. Bohaterką wyjątkowego materiału filmowego będzie siedemnastolenia członkini załogi, licealistka z Warszawy, która żegluje w zimnych, ekstremalnych warunkach. Marysia Dydycz swoją przygodę z żeglarstwem zaczęła w wieku 8 lat. - Będziemy żeglować w warunkach sięgających jedenastu w skali Beauforta. Chciałbym stworzyć film o wyczerpującej pasji. Tak silnej, że pcha ludzi w stronę niebezpieczeństwa - dodaje Student Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Aktualnie Dawid Wiktorowski przygotowuje się do tej ekstremalnej wyprawy: - Żeby projekt powiódł się w pełni, potrzebuję wsparcia sprzętowego i finansowego. Mam nadzieję, że medialny potencjał projektu ułatwi mi uzyskanie pomocy.

Zobacz dotychczasowe wyprawy załogi Selma Expeditions: