WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA Z SZANSĄ NA NOMINACJE DO OSCARA!

Z ogromną dumą i radością informujemy, że nasza produkcja "Niewidzialne" w reżyserii Zofii Pręgowskiej zdobyło Nagrodę Jury w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny na New Orlean Film Festival! Od tego roku wygrana w tym konkursie kwalifikuje nagrodzony dokument do zgłaszania do Amerykańskiej Akademii Filmowej - Oskary. Jest to drugi film naszej Szkoły, po "Sierpniu" Tomasza Ślesickiego, który, w tym roku, staje przed taką szansą. Gratulujemy!

Bohaterką filmu jest niewidoma poetka pani Krystyna. Akcja filmu rozgrywa się w maluteńkim warszawskim mieszkanku, którego starsza pani, z racji swojego stanu zdrowia, nie jest w stanie już samodzielnie opuszczać. Zdana na innych, nieustannie komentuje otaczający ją świat pisząc poezję.

Film był już nagradzany, między innymi:

Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia")-Grand Prix

Poznań (Short Waves Festival)-III Nagroda w konkursie Poznań Open

Bałczik (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "In the Palace")-Wyróżnienie dla filmu dokumentalnego

Parnu (International Documentary and Anthropology Festival)-Nagroda dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego

Nowa Sól (Solanin Film Festiwal)-Wyróżnienie w kategorii: Kino offowe dokument

Zofia Pręgowska

Jest absolwentką reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. „Niewidzialne” jest jej debiutem dokumentalnym. Film miał międzynarodową premierę na festiwalu IDFA w Amsterdamie i był wielokrotnie nagradzany na festiwalach w Polsce i za granicą.  W 2015 roku zakończyła realizację kolejnego filmu dokumentalnego „Fajna Ferajna, którego jest producentką. Obecnie prowadzi własną firmę producencką.