Szkoła Filmowa Online to nowe przedsięwzięcie Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Korzystając z nowoczesnych technologii, chcemy zaproponować podstawowe praktyczne kursy z różnych dziedzin sztuki filmowej każdemu - wystarczy mieć dostęp do Internetu.

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w kręceniu filmów albo scenopisarstwie, udoskonalić umiejętność posługiwania się kamerą albo aparatem fotograficznym, ale chcesz to robić we własnym tempie i w swoim własnym środowisku, Szkoła Filmowa Online jest miejscem dla ciebie.

Kursy będą prowadzone przez wykładowców Warszawskiej Szkoły Filmowej i są adresowane do osób indywidualnych, jak również do szkół i instytucji kultury.

Warszawska Szkoła Filmowa // Warsaw Film School jest jedną z trzech wyższych uczelni filmowych w Polsce.

To wyjątkowa szkoła artystyczna i jedyna wyższa uczelnia filmowa w Warszawie. Szkoła powstała w 2004 roku, a jej założycielami są: aktor i reżyser Bogusław Linda oraz reżyser, scenarzysta i producent filmowy Maciej Ślesicki.

Tworząc nasz program nauczania wzorowaliśmy się na modelu artystycznych szkół filmowych w Europie oraz Stanach Zjednoczonych, takich jak słynne Actor's Studio. Tam wykształcenie filmowe to przede wszystkim solidne wykształcenie zawodowe i kontakt z profesjonalistami.

Przy Uczelni działają Gimnazjum i Liceum Filmowe a od 2015 roku Kino Elektronik.

Uczelnia prowadzi studia I stopnia w następujących obszarach: aktorstwo nowych mediów, reżyseria, operatorstwo, montaż filmowy, filmoznawstwo praktyczne, produkcja filmowa, fotografia, tworzenie gier wideo; oraz studia podyplomowe w zakresie reżyserii i scenopisarstwa.  Realizowane są też inne formy kształcenia: kursy filmowe, aktorskie, scenariuszowe i montażu.

Szczegóły na naszej stronie www.szkolafilmowa.pl